Ацетон у дитини

Багато мам зіштовхуються з так званим ацетоном у малюків. Дивний запах з рота дитини - запах ацетону і раптова сильна блювота.

Звичайно, перше, що роблять багато батьків в такій ситуації - викликають лікаря. І вірно! Адже запах ацетону з рота, а також специфічний запах сечі, раптова блювота можуть свідчити про те, що в крові дитини підвищився рівень ацетону, через це він виділяється в сечі і токсично діє на організм. Такий стан досить небезпечно для малюка, воно неодмінно вимагає особливого лікування.
Звідки береться в сечі ацетон?
Якщо у дитини порушений жировий обмін і процес засвоєння вуглеводів в організмі, це може привести до накопичення в крові малюка великої кількості кетонових тіл - ацетону і ацетоуксусной кислоти. Такий стан називається ацетонемия або, просто кажучи, підвищення рівня ацетону.
Кетонові тіла - це хімічні сполуки, які утворюються в печінці з їжі, що надходить в організм. Ці тіла утворюються завдяки жирам і білкам. У невеликій кількості кетонові тіла дуже потрібні організму дитини для нормального функціонування, вони є джерелом енергії. Але якщо їх занадто багато, відбувається інтоксикація організму.
Блювота, запах ацетону з рота дитини, виділення ацетону в сечі і запах ацетону від сечі - це прояви цієї інтоксикації або так званого ацетонемічного синдрому.
Причини ацетонемії у дітей.
Енергії дітям потрібно набагато більше, ніж дорослим, тому що вони ростуть і багато рухаються. Однак, у дітей немає значних запасів глюкози у вигляді глікогену і недостатньо ферментів для знешкодження токсичних кетонових речовин. Частою причиною нападу можуть бути застуда, лихоманка, захворювання шлунково-кишкового тракту, тиреотоксикоз і ураження печінки, перевтома, стрес і т.д.
Незбалансоване харчування. Найчастіше «перевантаження» кетоновими тілами відбувається через надмірно жирної їжі в раціоні. У дошкільному віці здатність засвоювати жири знижена, і напади ацетонічной блювоти може викликати навіть одноразовий перегодовування жирною їжею.
Іноді батьки, навпаки, годують дітей переважно білковою їжею: м'ясом, рибою, сиром і т. Д. Ігнорують овочі, каші, фрукти. Популярні зараз білкові дієти можуть бути небезпечні і для дорослих, а тим більше - для дітей. Тому що при нестачі вуглеводів, основним паливом для організму стають запаси жиру. На перший погляд це добре. Але інтенсивний розпад жирів призводить до надмірного кількості кетонових тіл в крові, різкого порушення доставки глюкози до клітин. Через це відбувається збій в роботі внутрішніх органів, перш за все - нервової системи: людина стає млявою, апатичною. Виникають порушення дихання, страждають нирки. У важких випадках може дійти до коми.
До ацетонемічні станом у дітей може призвести навіть короткочасне голодування. Тому розвантажувальні дні у дітей з надмірною вагою повинні бути тільки під наглядом лікаря.
Фактором до підвищення рівня ацетону в крові може стати сильний стрес, вірусні інфекції, перевтоми, перезбудження, сильні емоції, велика кількість в раціоні жирної їжі.
Симптоми ацетонемії і ацетонемічний синдром.
Ацетонемічний синдром - це сукупність симптомів, пов'язаних з підвищенням в крові рівня ацетону. Цей синдром характеризується блювотою, загальною слабкістю, неприємним запахом з рота, специфічним запахом сечі і блювотних мас.
Ацетонемічний синдром може виникнути раптово, без особливих передвісників. Іноді йому можуть передувати слабкість дитини, млявість, головні болі, сонливість, нудота, біль в животі, запах ацетону з рота.
Зазвичай після цих симптомів виникає сильна блювота, яку досить складно припинити, так як спроби напоїти або нагодувати дитину закінчуються новими нападами блювоти.
Також може підвищитися температура до 37-39 градусів. Дитина може бути дуже блідим, млявим, сонним, у нього може початися зневоднення через сильну блювоти.
Ацетонемічний синдром характерний для дітей першого року життя (від 10 місяців) і до 4-7 років. Іноді прояви припиняються тільки після 12 років, тобто з початком статевого дозрівання.

Для лікування таких дітей ми пропонуємо Гепахол, ГАСТРОТОН, ДІАМАНТ, НЕФРОЛІК. А щоб підсилити дію цих фітокомпозицій, додаємо ІММУНАТ. При такому лікуванні ускладнення у вигляді цукрового діабету не наступають, і діти одужують.

Замовляйте потрібні фітопрепарати, ми проконсультуємо, тел. 0986624406, Біла Церква (0456) 333480

Теги:

Те ж в категорії

Схожі новини по тегам